• 1 Lokalizacja
  Szkoła położona jest w najstarszej części 58 tysięcznego miasta Biała Podlaska. Należy do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3,w którym można kontynuować dalszą naukę. Lokalizacja w centrum miasta umożliwia bardzo dobry dojazd do szkoły środkami komunikacji miejskiej. O jej dogodności świadczy również bliskość placówek kulturalnych i urzędów.
 • 2 Nasze działania...
  Szkoła zwraca szczególną uwagą na indywidualizację procesu nauczania i wychowania uczniów, oferując m.in.: zajęcia wyrównawcze dla uczniów mających trudności; zajęcia z uczniami wykazującymi szczególne uzdolnienia; zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów, np.: koło informatyczne, plastyczne, dziennikarskie, przyrodnicze i inne; zajęcia taneczne; gimnastykę korekcyjną.
 • 3 Nasza szkoła to:
  jedna z najlepszych bialskich szkół; wysokie wyniki w sprawdzianie szóstoklasisty; szkoła z ponad stuletnią tradycją i znaczącymi osiągnięciami w wielu dziedzinach; placówka położona w centrum miasta; odrębny budynek z dużym boiskiem sportowym, możliwością korzystania z Orlika i hali sportowej; opieka socjalna zapewniana naszym uczniom.
 • 4 Naszym uczniom oferujemy:
  nauczanie przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną; naukę języka angielskiego i zajęć komputerowych dla klas I-VI; zajęcia rytmiczne i naukę języka angielskiego w oddziale przedszkolnym; rodzinną atmosferę; indywidualne traktowanie uczniów i stwarzanie warunków do wszechstronnego rozwoju;
 • 5 oraz...
  opiekę świetlicy i pedagoga; centrum multimedialne i pracownię komputerową; zorganizowane wyjazdy o charakterze sportowym (nauka jazdy na nartach); bogatą i różnorodną ofertę zajęć pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania uczniów zgodnie z ich potrzebami; codzienne wyżywienie w stołówce szkolnej.
baner

Wycieczka do Lublina klas czwartych

20171019 13412619 października klasa IV a i klasa IV b wraz ze swoimi wychowawcami: p. Dariuszem Denickim i p. Anną Zdunek wybrały się na jednodniową wycieczkę do Lublina. Program wyjazdu obejmował spektakl w Tetrze Andersena pt.: „Anioł za lodówką”, obiad w restauracji „Bistro”, a także zwiedzanie wystawy klocków LEGO.

Po przybyciu do budynku Centrum Spotkania Kultur uczestnicy wycieczki udali się do Teatru Andersena, gdzie obejrzeli sztukę Grażyny Lutosławskiej, która zainspirowana sposobem, w jaki o Lublinie pisał Władysław Panas, zaprasza widzów do tego, by wspólnie przyjrzeli się codzienności, a czasem, jeśli trzeba, razem z Kotem, Myszkami i Aniołem, który zgubił aureolę, pomogli walczyć małemu Chłopcu z Gogiem i Magogiem, czającymi się gdzieś nad naszymi balkonami.

Kolejnym punktem programu był smaczny obiad w restauracji „Bistro”, ale chyba najwięcej radości sprawiła dzieciom zwiedzanie wystawy klocków LEGO, w której skład wchodzą niesamowite, wielkie budowle złożone z kilku milionów klocków, eksponaty interaktywne, które przywieziono do Lublina 17 tirami!

Największe wrażenie zrobił chyba na wszystkich wykonany z miliona klocków Air Force One, czyli samolot prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jest on zbudowany w skali 1:7. Ma prawie 11 metrów długości, niemal 10 metrów rozpiętości skrzydeł i blisko 3 metry wysokości. Zwiedzający mogą zajrzeć do środka samolotu i podejrzeć zbudowane z klocków sceny historyczne z udziałem najważniejszych osób w Stanach Zjednoczonych oraz zobaczyć multimedialną prezentację przedstawiającą najciekawsze informacje dotyczące prezydenckiego samolotu oraz scenki rozgrywające się na jego pokładzie.

Fanów sportu zainteresowały zaś figury: Roberta Lewandowskiego (z 70 tysięcy klocków), Agnieszki Radwańskiej (z 40 tysięcy klocków), Marcina Gortata (214- centymetrową figurę wykonano z 120.013 elementów) oraz Rafała Sonika i jego quada, na którym wygrał rajd Dakar (z 250 tys. klocków). Sama część sportowa wystawy została tworzona przez 15 konstruktorów i budowniczych przez 3 miesiące.

Na wystawie znajduje się także Human Body, czyli nietypowa lekcja biologii. Fascynujące modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych człowieka, pozwalają najmłodszym na zdobycie wiadomości na temat funkcjonowania organizmu, a starszym na sprawdzenie wiedzy na temat anatomii i fizjologii. Naukę ułatwią i uprzyjemnią eksponaty wykonane z klocków Lego. Można zobaczyć precyzyjnie zbudowanie podstawowe narządy człowieka, takie jak: mózg i serce, jak również układ oddechowy, pokarmowy i kostny.

Nie zawiedli się także fani Star Wars oraz miłośnicy Hobbita, których zainteresowała Erebor, Samotna Góra (ciekawostka - makieta o wysokości 205 cm pochłonęła 120 tys. klocków i rok pracy budowniczego). Niezapomniane wrażenia zapewniły dzieciom również makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO.

Wycieczka do Lu...
Wycieczka do Lublina klas czwartych Wycieczka do Lublina klas czwartych
Wycieczka do Lu...
Wycieczka do Lublina klas czwartych Wycieczka do Lublina klas czwartych
Wycieczka do Lu...
Wycieczka do Lublina klas czwartych Wycieczka do Lublina klas czwartych
Wycieczka do Lu...
Wycieczka do Lublina klas czwartych Wycieczka do Lublina klas czwartych
Wycieczka do Lu...
Wycieczka do Lublina klas czwartych Wycieczka do Lublina klas czwartych
Wycieczka do Lu...
Wycieczka do Lublina klas czwartych Wycieczka do Lublina klas czwartych
Wycieczka do Lu...
Wycieczka do Lublina klas czwartych Wycieczka do Lublina klas czwartych
Wycieczka do Lu...
Wycieczka do Lublina klas czwartych Wycieczka do Lublina klas czwartych
Wycieczka do Lu...
Wycieczka do Lublina klas czwartych Wycieczka do Lublina klas czwartych
Wycieczka do Lu...
Wycieczka do Lublina klas czwartych Wycieczka do Lublina klas czwartych
Wycieczka do Lu...
Wycieczka do Lublina klas czwartych Wycieczka do Lublina klas czwartych
Wycieczka do Lu...
Wycieczka do Lublina klas czwartych Wycieczka do Lublina klas czwartych
Wycieczka do Lu...
Wycieczka do Lublina klas czwartych Wycieczka do Lublina klas czwartych
Wycieczka do Lu...
Wycieczka do Lublina klas czwartych Wycieczka do Lublina klas czwartych
Wycieczka do Lu...
Wycieczka do Lublina klas czwartych Wycieczka do Lublina klas czwartych
Wycieczka do Lu...
Wycieczka do Lublina klas czwartych Wycieczka do Lublina klas czwartych
Wycieczka do Lu...
Wycieczka do Lublina klas czwartych Wycieczka do Lublina klas czwartych
Wycieczka do Lu...
Wycieczka do Lublina klas czwartych Wycieczka do Lublina klas czwartych
Wycieczka do Lu...
Wycieczka do Lublina klas czwartych Wycieczka do Lublina klas czwartych
Wycieczka do Lu...
Wycieczka do Lublina klas czwartych Wycieczka do Lublina klas czwartych
Wycieczka do Lu...
Wycieczka do Lublina klas czwartych Wycieczka do Lublina klas czwartych
Wycieczka do Lu...
Wycieczka do Lublina klas czwartych Wycieczka do Lublina klas czwartych
Wycieczka do Lu...
Wycieczka do Lublina klas czwartych Wycieczka do Lublina klas czwartych
Wycieczka do Lu...
Wycieczka do Lublina klas czwartych Wycieczka do Lublina klas czwartych
Wycieczka do Lu...
Wycieczka do Lublina klas czwartych Wycieczka do Lublina klas czwartych
Wycieczka do Lu...
Wycieczka do Lublina klas czwartych Wycieczka do Lublina klas czwartych

Copyright © 2018. Szkoła Podstawowa nr 1 w Białej Podlaskiej Rights Reserved.